Saturday, September 7, 2013

Shoe!flada: an exclusive shoes shop for everyone :)

  Girls! It's shoe time! :D
The fashion street of Warsaw is without any doubts, Mokotowska. Almost in the middle of the street, there is a little shop with my favorite ballerinas... The french brand: Repetto. No, it's not my favorite just because it's french :P 


Dziewczyny! Czas na buty! :D
Warszawską ulicą mody jest bez zastanowienia Mokotowska. Prawie w połowie ulicy, jest mały butik z moimi ulubionymi balerinkami... Francuskiej firmy: Repetto. Nie, nie są moje ulubione tylko dlatego, że są francuskie:P


And as everybody now knows that I love Italy... There are also shoes from Casadei and Grey Mer ;) So it was kind of obvious, that I have to present you that shop (if you didn't knew it already). 

AND... it was a good occasion to try a new pair of Repetto :P


I skoro teraz wszyscy wiedzą, że kocham Włochy... Są tam też buty Casadei i Grey Mer ;) Więc stało się oczywiste, że muszę wam przedstawić ten butik (o ile go już nie znacie).
I... Była dobra okazja to mierzenia kolejnej pary Repetto :P
What do you think about these ones? I take them?
Co o tych myślicie? Brać?Taken! :P
Kupione! :P

Let me now introduce you Pola Gawryszewska, the 28 years old owner of Shoe!flada and  successful businesswoman. 


Chciałam wam przedstawić Polę Gawryszewską, 28 letnia właścicielka Shoe!flady i utalentowana businesswoman.Here's the little talk we had:

(english version at the end of the post)
Oto mała rozmowa, którą miałyśmy:

 Powiedz mi kiedy otworzyłaś butik Shoe!flada i skąd wziął się pomysł na sklep z butami i na tą nazwę ?
Shoe!flade otworzyłam we wrześniu 2009. Chciałam, żeby nazwa była krótka, wpadająca w ucho i z nawiązaniem do butów.
Pomysł urodził się podczas moich studiów w Mediolanie. Od zawsze fascynowałam się włoskimi markami. Do tego, bardzo chciałam rozwinąć modę na polskim rynku, sprowadzając nowe marki.

- Miałaś niezłe wyczucie bo wtedy jeszcze prawie nikogo nie było na Mokotowskiej… Dlaczego wybrałaś to miejsce zamiast galerię handlową?
Wtedy był już Burberry i Moschino (sklep Paryżanka). We wszystkich stolicach mody, większość butików jest przy ulicy a nie w galeriach. Mokotowska od zawsze była piękną ulicą. Uznałam, że ma ciekawą perspektywę, bo rozpoczyna się od placu Trzech Krzyży, który jest kojarzony z najbardziej ekskluzywnymi markami modowymi.

- A dlaczego nie wybrałaś Nowego Światu, na którym przewija się mnóstwo ludzi ?
Nowy Świat jest niedaleko uniwersytetu a to zupełnie inny target.


- Masz u siebie buty włoskich marek Casadei i Grey Mer, francuskiej Repetto oraz  bransoletki BarongBarong. Dlaczego akurat te marki ?
Wybrałam Casadei bo sama jestem ich fanką.
Grey Mer wyszedł trochę przypadkiem. Kiedyś na targach akcesoriów w Mediolanie wpadła mi ta marka w oko. Jakiś czas później, w Rimini, gdzie są fabryki wszystkich włoskich marek, trafiłam na fabrykę Grey Mera. Podobały mi się wzory, a jakość miała się bardzo dobrze do ceny, więc nawiązałam współpracę.
Co do Repetto, chciałam poszerzyć ofertę o buty płaskie i wygodne, stąd baleriny. Chciałam też zainteresować młodszą klientele. Z racji tego, że chciałam żeby wszystkie marki były znane, nie tylko ze wzgledu na logo ale też ze względu na inne zalety – w przypadku balerin Repetto jest to nieopisana wygoda i historia tego brandu.
Co do biżuterii marki BarongBarong, nawiązałam współpracę 2 lata temu, by powiekszyć asortyment sklepu.  Wszędzie jest dużo różnej bizuterii, niekoniecznie dobrej jakości, więc chciałam produkt odróżniający się od innych, a taka jest marka BarongBarong. Produkują wszystko ze srebra i kamieni półszlachetnych, a wzornictwo jest oryginalne, gdyż pochodzi z Bali. Casadei ma buty w przedziale cenowym 1.800- 3.000 zł, Czy jest w Polsce klientela na takie buty ?
Buty Casadei są niewątpliwie produktem ekskluzywnym… W Polsce, tak jak wszędzie na świecie znajduję się na to klient.
Posiadają różne modele w różnych przedziałach cenowych, tak że nie zawsze mówimy tu o jednej parze butów za 3.000 zł.

Na jakiej podstawie wybierasz modele butów na kolejny sezon ?
Na podstawie doświadczeń z poprzednich sezonów. Na podstawie zapotrzebowania klientek oraz na podstawie tego co się dobrze sprzedaje. Oczywiście staram się to łączyć z najnowszymi z trendami.
Pierwszy rok wydawał się najłatwiejszy bo po prostu wybierałam to co mi się najbardziej podobało, co nie zawsze okazywało się trafne. Dopiero potem zaczęłam dobierać pod kątem wyżej wymienionych kryteriów. Jakie są polskie klientki ? Czy myślisz, że są inne od zachodnich ?
Ciężko tu generalizować gdyż są klientki które podążają za ostatnimi trendami i chętnie kupują coś ekstrawaganckiego, są również takie które bardziej kierują się wygodą i ewentualnym przeznaczeniem tego buta.
Wydaje mi się, że cały czas w Polsce jest takich klientek mniej niż w modowych stolicach na świecie aczkolwiek wszędzie jest pogoń za najnowszymi trendami.

 Kim są Twoje klientki ?
Jeśli chodzi o przedział wiekowy, jest bardzo szeroki…  Mniej więcej od 19 do 60 lat. Zaliczają się do nich businesswoman, mamy oraz znane twarze showbusinessu.  

 Czy zdarzają Ci się nie przyjemne sytuacje ?
Raczej nie. Mamy grono stałych klientek, którą zawsze mamy przyjemność obsługiwać. Jedyną nieprzyjemną sytuacją jest kiedy klientka prosi o odłożenie butów na jakiś czas, nie wraca po nie i nie odpowiada na kontakt z mojej strony.  Przez takie sytuacje bywa że tracimy klientkę, która była zainteresowana tą samą parą. 

- Czy dzisiaj, jak już Mokotowska stała się Warszawską ulicą mody, czujesz się wyróżniona, że tu masz też swoje miejsce ?
Tak, bo jest to bardzo pożądana lokalizacja. Ulica ta, z sezonu na sezon staje się coraz bardziej aktywna. Otwiera się wiele sklepów, co kreuje też większy ruch.

 Czy będąc na Mokotowskiej, potrzebna jest dodatkowa promocja ?
To wszystko zależy od marek sprzedawanych przez dany sklep. Jeśli są to marki kojarzone na świecie jak i w Polsce, wtedy w pewnym sensie zainteresowanie mediów bądź prasy modowej samo się napędza. Od samego początku miałam to szczęście, że stylistki oraz prasa sami się do mnie zgłaszali co zawdzięczam markom dostępnym w portfolio mojego butiku. Aczkolwiek, i tak wymaga to pewnego wysiłku i uwagi. Inaczej może wyglądać sytuacja w przypadku butiku sprowadząjacego marki które mogą być w Polsce w ogóle nie kojarzone.

- Czy masz lepsze i gorsze sezony ?
Oczywiście, że tak. Może być to uwarunkowane doborem odpowiedniej kolekcji bądź nie. Kolejnym czynnikiem jest pogoda. Jeśli zima nie jest mroźna, a sklep wypełniony jest butami ocieplanymi, sprzedaż może być słabsza. To samo odnosi się do lata, które może być chłodne i deszczowe, a w kolekcji którą wybrałam 8 miesięcy wcześniej przeważają sandałki w jaskrawych kolorach.

- Twoja praca wydaje się dość prosta : Zamawiasz buty na kolejny sezon,
wystawiasz, Panie wchodzą, mierzą, kupują… i tak w koło. Czy to rzeczywiście tak jest ?
Każda praca z boku może wydawać się prosta, natomiast w rzeczywistości często tak nie jest. W dzisiejszych czasach, przy obecnej sytuacji rynkowej, kiedy sprzedaż jest gorsza niż parę lat temu, trzeba bardzo zabiegać o klienta i przykładać się do tego by nasza oferta była atrakcyjniejsza od ofert innych sklepów. Wymaga to też orientowania się w tym co się dzieje w konkurencyjnych sklepach.


- Jak ty się ubierasz do butiku ? Czy zawsze nosisz buty z Shoe!flady ?
Ubieram się bardzo ‘casualowo’. Najczęściej mam buty właśnie z Shoe!flady, z jednej prostej przyczyny, gdyż od paru lat po prostu nie kupuje innych ;) (z wyjątkiem sportowych).
Czasami często buty stojące na półce nie wyglądają tak atrakcyjnie jak na nodze. Więc jest to też forma zachęty do mierzenia dla klientek.
Co do stroju wydaje mi się, że osoba sprzedająca powinna wygladać dość skromnie, ale nie mniej elegancko. To klientka ma sie  tutaj czuć wyjatkowo J

Czy planujesz otworzyć kolejny butik ?
Na razie nie planuje, pracuje natomiast nad poszerzeniem obecnej oferty i rozwinięciem butiku online.

- Jakie jest Twoje marzenie ?
Chciałabym odnosić sukcesy na polu zawodowym jak i w życiu osobistym – dawać z siebie to co mogę najwięcej i cieszyć się tym co jest.Many thanks to Malwina, my photographer of the day :D

I was wearing: Zara shirt, Levi's jeans, Moschino ballerinas, Swarovski earrings, Clio Jacket, Amesanti bracelet

 Follow me on Instagram Instagram

Follow on Bloglovin

English version of the interview -->
Will come ASAP ;)1 comment:

Follow on Bloglovin
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Popular Posts